MAS Radbuza > Novinky > Baroko na Bylinkovém panství Rochlov 2024
22/5 2024

Baroko na Bylinkovém panství Rochlov 2024

Netradiční zážitky s programem pro celou rodinu – to jsou barokní slavnosti na Bylinkovém panství v Rochlově. V sobotu 20. července od 16 hodin v zámeckém areálu v Rochlově.

Prožijte jedinečnou barokní atmosféru i v tomto roce. Navštivte oživené prohlídky a dobový jarmark. Po celý den budou návštěvníky v prostorách zámku a přilehlého parku provázet barokní lidé z různých společenských vrstev. Dobu baroka bude možné též „očichat“ v rámci oživených prohlídek bylinkového panství.

V zámecké sýpce již několik let voní pražírna kávy, kterou společně s kavárnou provozuje sám mladý zámecký pán. Při kávě doporučujeme prohlédnout výstavu Mecenáši doby baroka, představující významné šlechtické rody baroka v západních Čechách. Na řemeslném jarmarku bude možné vychutnat vůně esenciálních olejů, přičichnout suchým vazbám i čerstvým květinám. V nabídce jistě budou také různé čaje, koření, med, likéry či vonné masti. Pro zájemce je připraven voňavý výklad o bylinkách a jejich účincích. V zámecké kapli ladíme koncert barokního zpěvu Kristýny Machoňové. Na závěr programu je připravena velkolepá ohnivá show.

Program od 16:00

•       Oživené prohlídky Bylinkového panství
  •       Řemeslný jarmark – Vůně řemesel
  •       Koncert v kapli – Barokní zpěvy
  •       Barokní společnost v dobových kostýmech
  •       Lektvar jménem Káva – povídání s degustací
  •       Voňavý výklad o bylinkách a jejich účincích
  •       Výstava Mecenáši doby baroka v zámecké sýpce
  •       Ohnivá show skupiny historického šermu

Vstupné dobrovolné. Občerstvení zajištěno.

Pořádá MAS Radbuza, z.s. ve spolupráci s Bylinkovým panstvím Rochlov za finanční podpory Plzeňského kraje.